Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci seniorom - seniorzy dzieciom. Wspólnie dla bezpieczeństwa

Wyjątkowa choinka stanęła w Klubie Seniora w Ełku. Na świątecznym drzewku tym razem zawisły odblaskowe, kolorowe zawieszki, które mają przypominać jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Wszystko to za sprawą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku, które wraz z wychowawczynią, policjantką i pracownikiem socjalnym odwiedziły seniorów, by wspólnie z nimi udekorować świąteczne drzewko.

Wyjątkowa choinka stanęła w Klubie Seniora w Ełku. Na świątecznym drzewku tym razem zawisły nie tradycyjne ozdoby, ale odblaskowe, kolorowe zawieszki. Wszystko to za sprawą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku, które wraz z wychowawczynią, policjantką i pracownikiem socjalnym odwiedziły seniorów, by wspólnie udekorować świąteczne drzewko. To niecodzienne spotkanie było też okazją do bliższego poznania, rozmów na temat bezpieczeństwa, a także tradycji świątecznych. Dzieci wraz z policjantką przypomniały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie spotkania zwrócono uwagę, także na to jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zadbanie przez pieszych o własne bezpieczeństwo. Policjantka odkreśliła również ogromne znaczenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze, a tym samym mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa. W trakcie rozmów z seniorami policjantka przypominała, także o tym co robić, by nie stać się ofiarą oszustów.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowały część artystyczną, a seniorzy przywitali dzieci pysznym poczęstunkiem.

Na koniec zarówno dzieci jak uczestnicy Klubu Seniora otrzymali odblaskowe zawieszki i opaski. Wszyscy zgodnie przyznali, że staną się one codziennym elementem ich wierzchniej odzieży.