Wstępne podsumowanie akcji „Znicz” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wstępne podsumowanie akcji „Znicz”

Od środy do poniedziałku policjanci prowadzą działania „Znicz”. Jak dotąd na drogach powiatu ełckiego było bezpiecznie, w tym czasie doszło do jednej kolizji. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę oraz dwie osoby, które w terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Od środy do niedzieli włącznie policjanci prowadzą działania „Znicz”. W związku ze świętem Wszystkich Świętych policjanci dbają o porządek w ruchu drogowym i bezpieczeństwo podróżujących.

Jak dotąd na drogach powiatu ełckiego było bezpiecznie. W środę odnotowano jedną kolizję. Do zdarzenie doszło w Ełku na ulicy Suwalskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym Skoda Octavia jadąc w kierunku centrum miasta potrącił 31-letnią rowerzystkę przejeżdżającą przez oznakowane przejście dla pieszych ze ścieżką rowerową. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowana do szpitala. Kierujący skodą jak i rowerzystka byli trzeźwi. Kierowcy za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci zatrzymali dwie osoby, które w terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. W środę przed godziną 17:00 w Stradunach policjanci ełckiej drogówki zatrzymali kierującego fordem 68-letniego mieszkańca Siedlec, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. W czwartek z kolei w Ełku na ulicy Suwalskiej policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Ełk, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość aż o 65 km/h. Obaj kierowcy muszą pożegnać się z prawem jazdy na okres trzech miesięcy. Zostali również ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 zł, na ich konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali także jednego rowerzystę, który jechał rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.