Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Kalinowa asp. Krzysztof Kowalczyk wśród najlepszych dzielnicowych w kraju

W dniach 24-26 października najlepsi dzielnicowi z kraju wzięli udział w rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowi Roku 2018”. Asp. Krzysztof Kowalczyk z Ełku, który wszedł w skład reprezentacji Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego okazał najlepszy w konkurencji wiedzy policyjnej.

W dniach 24-26 października 2018 roku najlepsi dzielnicowi z kraju wzięli udział w rozgrywkach w ramach XI Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowi Roku 2018”.

W skład reprezentacji Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego po eliminacjach powiatowych i wojewódzkich, które miały na celu wyłonienie dwóch najlepszych dzielnicowych w województwie znalazł się mł. asp. Krzysztof Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Ełcki policjant w eliminacjach wojewódzkich pokonał 36 innych dzielnicowych i wywalczył sobie miejsce w reprezentacji naszego województwa.

W trzydniowych zmaganiach w Szkole Policji w Katowicach najlepsi dzielnicowi z całego kraju rywalizowali w pięciu kategoriach, w trakcie których sprawdzana była ich wiedza oraz praktyczne umiejętności i kompetencje służbowe, a także umiejętność pierwszej pomocy i strzelania.

Asp. Krzysztof Kowalczyk zajął pierwsze miejsce w konkurencji „Test wiedzy policyjnej”. W tej kategorii pokonał 34 innych zawodników i tym samym wykazał się największą wiedzą policyjną spośród 8.000 dzielnicowych.

Asp. Krzysztof Kowalczyk od blisko 12 lat pełni służbę Policji. Zaczynał w Referacie Patrolowo – Interwencyjnym ełckiej jednostki, a od 2013 roku jest dzielnicowym w Kalinowie. Jest policjantem niezwykle zaangażowanym w pracę, który nieustannie rozwija swoje kompetencje. Jest także instruktorem taktyk i technik interwencji oraz posiada uprawnienia ratownika z zakresu pierwszej pomocy. Za osiągnięcia w służbie wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.