Włamał się do altanki. Został zatrzymany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do altanki. Został zatrzymany

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 41-letni mieszkaniec Ełku, który na terenie ogródków działkowych włamał się do altanki i ukradł stamtąd odzież i żeliwne naczynie. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej na terenie ogródków działkowych wybił szybę w jednej z altanek, wszedł do środka i ukradł stamtąd odzież oraz żeliwny gar. Starty zostały oszacowane na kwotę 400 zł. Policjanci odzyskali skradzione naczynie, które mężczyzna sprzedał w punkcie skupu złomu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się 41-latek. Mężczyzna z terenu zakładu rolnego ukradł liczne elementy metalowe w postaci krat zabezpieczających oraz części maszyn. Wartość tych rzeczy została wyceniona na blisko 5.000 zł. Policjanci odzyskali cześć skradzionych elementów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Niestety jesień i zima to czas kiedy pozostawione bez nadzoru altanki czy domki letniskowe staja się obiektem zainteresowania osób niepożądanych. Warto więc pamiętać by odpowiednio zabezpieczyć je po zakończonym sezonie oraz zwracać uwagę na osoby obce przebywające na terenach ogródków działkowych.