Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Starosta powiatu ełckiego przekazał policjantom elementy odblaskowe

Dziś starosta ełcki Marek Chojnowski wraz z wicestarostą ełckim Anną Iwaszko oraz etatowym członkiem zarządu Bożenną Puławską przekazali policjantom elementy odblaskowe na potrzeby działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziś starosta ełcki Marek Chojnowski wraz z wicestarostą ełckim Anną Iwaszko oraz etatowym członkiem zarządu Bożenną Puławską przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ełku insp. Pawła Szyperka elementy odblaskowe. Odblaski w postaci zawieszek i opasek zostaną wykorzystane przez policjantów na potrzeby działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przede wszystkim policjanci przekażą je najmłodszym mieszkańcom powiatu w szkołach podczas spotkań prowadzonych w ramach działań profilaktycznych. W elementy odblaskowe zostaną wyposażone również osoby starsze w ramach projektu „Bezpieczny Senior”.

Komendant Powiatowy Policji insp. Pawła Szyperek nie krył radości z otrzymanych odblasków. Podkreślił, że są one nieodzownym elementem mającym znaczący wpływ na bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach, nawet w dzień panuje niedostateczna widoczność.