Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sprawca oszustw internetowych odpowie przed sądem

Policjanci ustalili 23-latka, który na portalu internetowym oszukał 67 osób. Mężczyzna oferował do sprzedaży różne przedmioty, których w rzeczywistości nie posiadał. W ten sposób wyłudził od pokrzywdzonych ponad 45.000 zł. Prokuratura Rejonowa w Ełku skierowała już do sądu akt oskarżenia.

Ełccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępstw internetowych ustalili 23-letniego mieszkańca Ełku, który na jednym z portali internetowych oszukał 67 osób.

We wszystkich oszustwach sposób działania sprawcy był bardzo podobny. Mężczyzna na jednym z portali oferował do sprzedaży różnego rodzaju przedmioty, których w rzeczywistości nie posiadał. Głównie były to telefony komórkowe, konsole do gier i opony. Po otrzymaniu pieniędzy, na któreś z licznych kont, zrywał kontakt z kupującym i zmieniał numer telefonu. W ten sposób wyłudził ponad 45.000 zł. Policjanci przedstawili 23-latkowi zarzuty oszustwa. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Prokurator rejonowy w Ełku skierował już do sądu akt oskarżenia.

Pamiętajmy, by realizując zakupy w sieci zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem. Korzystajmy tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych. Finalizując transakcję warto też zamówić towar z opcją płatności przy odbiorze.