Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Koncert chóru policyjnego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W czwartek w Ełckim Centrum Kultury w Ełku odbył się koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod tytułem „Bóg! Honor! Ojczyzna! 100 lat Niepodległości Polski”. Honorowy patronat nad koncertem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki.

To wyjątkowe patriotyczne przedstawienie 18 października 2018 roku obejrzeli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych. Dla wszystkich była to szczególna lekcja patriotyzmu. Wykonawcy poprzez muzykę i patriotyczne teksty przypomnieli o ważnych wydarzeniach w historii Polski, a także o tęsknocie za wolnością jaka towarzyszyła Polakom przez lata. Goście usłyszeli przepiękne pieśni „Mazurek Dąbrowskiego, „Bogurodzica”, „Białe Róże”, „Dziewczyna z granatem”, „Czerwone Maki na Monte Cassino”.

W ten podniosły sposób chór uczcił 100 lat niepodległości Polski i oddał hołd bohaterskim, polskim żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny.