Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatka przyniosła do komendy znaleziony portfel, w którym było 1.500 zł.

Oddać zgubę właścicielowi - niby prosta rzecz, która nie wymaga wiele wysiłku, a może sprawić, że na czyjejś twarzy pojawi się radosny uśmiech. Niestety nie każdy potrafi zdobyć się na taki gest. Na szczęście 16-letnia Ola z Ełku należy do tych osób, których zachowanie można stawiać za wzór. Dzięki nastolatce portfel ze znaczną kwotą pieniędzy wrócił do właściciela.

Wyobraźmy sobie, że gubimy portfel, w którym były dokumenty i znaczna suma pieniędzy. Każdy z nas w takiej sytuacji miałby nadzieję, że znajdzie się uczciwy znalazca, który sprawi, że wszystko wróci do nas. A jak wielu z nas zdecydowałoby się wykonać ten wysiłek, poświęcić swój czas, by taką zgubę zwrócić właścicielowi?

Jedną z takich osób jest 16-letnia Ola z Ełku. Nastolatka czekała na autobus na przystanku MZK przy ulicy Jana Pawła II. Rozglądając się zauważyła leżący portfel, w którym było 1500 zł, dokumenty właściciela i karty bankomatowe. Dziewczyna początkowo próbowała odnaleźć właściciela poprzez internetowy portal społecznościowy i osobiście przekazać mu zgubę. Kiedy nie udało jej się ustalić go w ten sposób, postanowiła przynieść portfel do Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Policjanci korzystając z dostępnych narzędzi szybko ustalili właściciela zguby i przekazali mu portfel, pieniądze i pozostałe rzeczy.

Ola jest uczennicą klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. Jak sama mówi, nie mogła postąpić inaczej. Dodaje, że nie miała żadnych wątpliwości, że znalezione pieniądze trzeba zwrócić właścicielowi, tak została wychowana przez rodziców i było to dla niej rzeczą naturalną. Poza tym wyobraziła sobie co musi czuć osoba, która zgubiła taką sumę pieniędzy. Taka postawa nastolatki to przykład uczciwości godnej naśladowania.