Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Starych Juchach. Nie żyje potrącony przez samochód mężczyzna

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę w Starych Juchach. Potrącony przez samochód 73-letni mężczyzna, przechodzący przez jednię poza przejściem dla pieszych, kilka godzin po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Za wypadki z udziałem pieszych odpowiedzialne jest lekceważenie przepisów ruchu drogowego, nieuwaga i lekkomyślność – tak samo pieszych jak i kierowców. Do kolejnego tragicznego wypadku, którego można było uniknąć, doszło wczoraj w Starych Juchach.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 5:45 na ulicy Jeziornej w Starych Juchach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW potrącił przechodzącego poza oznakowanym przejściu dla pieszych 73-letniego mieszkańca Starych Juch. Niestety mężczyzna kilka godzin po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku wyjaśniają wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wiadomo, że kierujący bmw był trzeźwy, a pieszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, apelujemy o umieszczanie elementów odblaskowych nie tylko w przypadku, gdy pieszy znajduje się poza terenem zabudowanym, ale też w innych miejscach, szczególnie tych nieoświetlonych. Elementy odblaskowe dają szansę na wcześniejszą reakcję kierowcy. Pamiętajmy, że to piesi nawet jeżeli sami nie doprowadzą do zdarzenia drogowego – to i tak ponoszą największe konsekwencje i obrażenia, często skutkujące poważnymi obrażeniami ciała czy też utratą życia.