Kierujący jednośladami pod wpływem alkoholu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący jednośladami pod wpływem alkoholu

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech rowerzystów i jednego kierującego motorowerem, którzy jeździli swoimi pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich był nawet 14-letni chłopiec. Jeden z rowerzystów mając 1,5 promila alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z urazem głowy trafił do szpitala. Rekordzistą natomiast okazał się 53-letni kierujący motorowerem, który w wydychanym powietrzu miał 1,7 promila alkoholu.

Policjanci ełckiej drogówki nieustannie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu. Szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierujących. Swoich działań nie ograniczają tylko do kierowców pojazdów mechanicznych, sprawdzają również trzeźwość rowerzystów. W miniony weekend ujawnili trzy osoby, które jeździły rowerami pomimo tego, że wcześniej piły alkohol.

Niestety wśród nich był nawet 14-letni chłopiec. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w sobotę w miejscowości Regielnica. W rozmowie mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Chłopak przyznał, że razem z kolegą pił wino. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Nastolatek został przekazany pod opiekę rodziców.

Również w sobotę, policjanci udzielali pomocy 67-letniemu mężczyźnie, który jadąc rowerem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila w jego organizmie. Mężczyzna z urazem głowy został przetransportowany do szpitala.

Wszystkie pełnoletnie osoby zostały ukarane mandatami karnymi w wysokości 500 zł. 14-latek natomiast odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W miniony weekend policjanci zatrzymali także 53-letniego kierującego motorowerem, który prowadził pojazd mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.