Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego usłyszeli zarzuty

Na początku lipca na terenie gminy Ełk doszło do kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego, w którym trwały prace remontowe. Sprawcy zabrali elektronarzędzia o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kolejni trzej odpowiedzą za nieumyślne paserstwo.

Do kradzieży z włamaniem doszło na początku lipca 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Ełk. Z domu w którym prowadzono prace remontowe zginęły elektronarzędzia, których wartość oszacowano na 3000 złotych. Ustalono, że przestępstwa dopuściło się dwóch mężczyzn w wieku 52 i 42 lat, którzy po nieudanej próby sprzedaży sprzętu w lombardzie, znaleźli nabywców poprzez znajomych. W wyniku pracy ełckich funkcjonariuszy, elektronarzędzia zostały odzyskane, dwaj sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a kolejnym trzem mężczyznom przedstawiono zarzuty paserstwa nieumyślnego.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo paserstwa nieumyślnego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(sw/tm)