Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w debacie szkolnej „ Dbam o mój zasięg”, która odbyła się w Gimnazjum nr 4 w Ełku

Cyberprzemoc, uzależnienie od telefonu komórkowego i Internetu oraz używanie telefonu komórkowego a bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to tematy poruszone podczas debaty szkolnej „Dbam o mój zasięg”, która odbyła się w Gimnazjum nr 4 w Ełku.

Policjantka zajmująca się problematyką dzieci i młodzieży uczestniczyła w debacie szkolnej „ Dbam o mój zasięg”, która odbyła się w Gimnazjum nr 4 w Ełku. Młodzież, nauczyciele, rodzice, specjaliści ds. uzależnień dyskutowali na temat uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonu komórkowego i zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu. Policjantka mówiła o tym, czym jest cybeprzemoc, jakie przyjmuje formy oraz przedstawiła zasady odpowiedzialności prawnej za popełnienie tego typu przestępstw. Zwróciła również uwagę na niebezpieczne treści w Internecie, zagrożenia prywatności oaz udzieliła wskazówek, jak chronić się przed tego typu zagrożeniami.

Policjantka poruszyła również kwestie związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom w ruchu drogowym jakie wiążą się z używaniem telefonu komórkowego podczas kierowania samochodem, rowerem oraz przez pieszych np. podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni. Policjantka podkreśliła, że korzystanie z telefonu przez uczestników ruchu drogowego, prowadzenie rozmowy, ale także wykonywanie każdej innej czynności, która wiąże się z trzymaniem urządzenia w dłoni np. wybieranie numeru, pisanie lub odbieranie SMS-ów, przeglądanie portali społecznościowych czy sprawdzanie poczty elektronicznej może mieć tragiczne skutki.