Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę quada - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę quada

Policjanci ełckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 61-letniego mężczyznę kierującego quadem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Wczoraj w Ełku na ulicy Suwalskiej policjanci ełckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego quadem, 61-letniego mieszkańca Augustowa. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień, za co grozi mu kara grzywny.

Przypominamy, że kierujący quadem musi posiadać prawo jazdy kategorii AM. Z tymi uprawnieniami można również poruszać się motorowerem. Kategorię AM można uzyskać mając skończone 14 lat. Warto pamiętać, że ci którzy ukończyli 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku - wtedy wprowadzono prawo jazdy kategorii AM, choć mogą prowadzić motorowery bez prawo jazdy kategorii AM, to quadów już nie.