Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny weekend - Boże Ciało" - zadbajmy o bezpieczeństwo

Przed nami kolejny wydłużony weekend związany z obchodami święta Bożego Ciała. Policjanci rozpoczynają wzmożone działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W dniu 31 maja 2018r. w związku z procesją Uroczystości Bożego Ciała w centrum miasta wystąpią utrudnienia w ruchu. W czasie przejścia procesji ulice będą zamykane.

Przed nami kolejny wydłużony weekend związany z obchodami  święta Bożego Ciała. Policjanci rozpoczynają wzmożone działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

W dniu 31 maja 2018r. w  związku z procesją Uroczystości Bożego Ciała w centrum miasta wystąpią utrudnienia w ruchu. W czasie przejścia procesji ulice będą zamykane.Po mszy św., która rozpocznie się o godzinie 11:00, z Placu Jana Pawła II wyruszy procesja, która przejdzie ulicą Wojska Polskiego do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie nastąpi jej zakończenie. W związku z tym w godzinach 12:00-14:00 przewidujemy utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ulicą Targową do skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego z ulicą Armii Krajowej.

Podczas procesji wymienione odcinki dróg będą całkowicie wyłączone z ruchu. Policjanci w tym czasie będą informowali o możliwości objazdów i ewentualnych utrudnieniach

Czasowe utrudnienia wystąpić mogą w tym dniu także na terenach wiejskich ze względu na odbywające się tam procesje.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Ze względu na zwiększone zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie długiego weekendu, na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone patrole, które zadbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem osób uczestniczących w uroczystościach religijnych oraz wyjeżdżających poza miejsce zamieszkania. Funkcjonariusze w czasie codziennej służby będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. W szczególności będą kontrolować stan trzeźwości kierowców oraz egzekwować stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.


Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek, kulturę jazdy oraz cierpliwość w związku z występującymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Zabezpieczenie mieszkań

Wiele osób wyjedzie na długi weekend poza miejsce swego zamieszkania. Pamiętajmy wówczas o prawidłowym zabezpieczeniu okien i drzwi mieszkań lub domów. Warto też poinformować o wyjeździe zaufanego sąsiada i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie.