Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki reakcji mieszkańca gminy Ełk z ruchu wyeliminowano nietrzeźwego kierowcę

Na pochwałę i uznanie zasługuje reakcja mieszkańca gminy Ełk, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna widząc nietrzeźwego kierowcę seata zastąpił mu drogę, wyjął kluczyki ze stacyjki i poinformował o tym oficera dyżurnego ełckiej komendy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Na pochwałę i uznanie zasługuje reakcja mieszkańca gminy Ełk, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna widząc jadącego seatem sąsiada, który wcześniej w swoim samochodzie pił alkohol, zastąpił mu drogę, a gdy ten zatrzymał pojazd, wyjął mu kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na numer alarmowy. Później po przyjeździe patrolu wskazał policjantom nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec gminy Ełk. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci ustalili ponadto, że 34-latek nie posiadł uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one zatrzymane kilka lat wcześniej za kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu i w związku z tym sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów do września 2016 roku.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz wysokie świadczenie pieniężne. Odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień za co grozi mu kara grzywny.

Bardzo cieszy reakcja świadka, który nie pozostał obojętny na wyczyny nietrzeźwego kierowcy i poinformował o tym funkcjonariuszy policji. Taka współpraca i okazywanie braku tolerancji dla kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu, z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na drogach.