Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Ełku, który w lombardzie ukradł złoty pierścionek

Do policyjnego aresztu trafił 27-letni mieszkaniec Ełku, który w jednym z ełckich lombardów ukradł złoty pierścionek o wartości 1.400 zł. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali również skradzioną biżuterię.

W minioną niedzielę (27 maja 2018r. ) policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży złotego pierścionka, do której doszło w jednym z ełckich lombardów. Wartość skradzionej biżuterii została oszacowana na 1.400 zł. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że czynu tego dopuścił się 27-letni mieszkaniec Ełku. Jak ustalili policjanci mężczyzna wszedł do lombardu, poprosił o okazanie paletki ze złotą biżuterią, wziął do ręki jeden z pierścionków, a następnie wybiegł z nim na zewnątrz.

Jeszcze tego samego dnia 27- latek został zatrzymany. Policjanci odzyskali również skradziony pierścionek, który mężczyzna miał schowany w kieszeni swoich spodni.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Okazało się, że 27-latek był już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz grozi mu kara 7,5 roku pozbawienia wolności.