KPP Ełk: Tragiczna w skutkach jazda quadem. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk: Tragiczna w skutkach jazda quadem.

W dniu 26.05.2018 r. na terenie gminy Kalinowo, młody mężczyzna kierując quadem stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w drzewo. Pasażerka nie posiadająca kasku ochronnego, doznała poważnych urazów głowy. Obydwoje uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do ełckiego szpitala. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku, wyjaśniają okoliczności wypadku komunikacyjnego.

Zgodnie z art. 40 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, kierujący motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami, są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym. Przepisu nie stosuje się jedynie do motocykli fabrycznie wyposażonych w pasy bezpieczeństwa oraz czterokołowców fabrycznie wyposażonych w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.

Za jazdę bez kasku zostaniemy ukarani mandatem karnym, ale przede wszystkim nie dopełniając tego obowiązku ryzykujemy rzeczą najważniejszą i bezcenną: naszym zdrowiem i życiem.