KPP Ełk: Wizyta dzieci w komendzie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk: Wizyta dzieci w komendzie

W czwartek (24.05.) dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ełku odwiedziły wraz ze swoimi opiekunkami Komendę Powiatową Policji. Dzięki wizycie uczniowie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Policjanci każdego dnia w szkołach prowadzą wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą. Tym razem to dzieci odwiedziły mundurowych. Uczniowie  klas I,III ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ełku zobaczyli z bliska, jak wygląda praca policjanta.

Małych gości osobiście przywitał Komendant Powiatowy Policji w Ełku mł.insp. Paweł Szyperek. Następnie funkcjonariusze oprowadzili milusińskich po budynku pokazując jak pracują policjanci. Dzieci podczas wizyty w komendzie zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedziły jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek.Uczniowie odwiedzili większość pomieszczeń znajdujących sięw Komendzie Powiatowej Policji w Ełku. Pomieszczenie dla osób zatrzymanych budziło ogromną ciekawość, a w pokoju techników kryminalistyki została przeprowadzona przez policjanta tej komórki prelekcja na temat zabezpieczania śladów. Na pamiątkę tego spotkania dzieci odbiły swoje linie papilarne. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i wsiąść do policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło dużo emocji.