Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy

Policjanci zabezpieczyli około 14 500 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz blisko 9 litrów alkoholu. 75-letnia mieszkanka Ełku przechowywała nielegalny towar w swoim mieszkaniu i piwnicy. Grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 75-letnia mieszkanka Ełku może posiadać wyroby bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ustalenia potwierdziły się podczas działań w terenie. W ich trakcie policjanci zauważyli mężczyznę, który przez okno w domu kobiety kupił papierosy.

W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 75-latkę kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 14 500 sztuk papierosów różnych marek pakowanych w paczkach i luzem. Część papierosów kobieta ukryła w piwnicy w wąskiej wnęce w ścianie, którą zakrywała cegłą. Ponadto policjanci zabezpieczyli blisko 9 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych.

Teraz 75-latka odpowie za przestępstwo, jakim jest rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru. Grozi za to kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Nie unikanie również odpowiedzialności za nabycie i przechowywanie towaru bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jest to czyn zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.