Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał z Anglii na święta – policjanci zatrzymali go z narkotykami

Policjanci zatrzymali 29-latka, który posiadał marihuanę. Narkotyki policjanci znaleźli w mieszkaniu u kolegi, gdzie mężczyzna zatrzymał się po przyjeździe z zagranicy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 29-latek może posiadać narkotyki. Mężczyzna przyjechał z Anglii na urlop świąteczno-noworoczny i w tym czasie zatrzymał się w mieszkaniu u kolegi. Informacje policjantów potwierdziły się podczas przeszukania zajmowanego przez 29-latka pokoju - tam policjanci znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Badanie policyjnym testerem wykazało, że jest to marihuana. 29-latek został zatrzymany. W sumie mężczyzna posiadał prawie 25 gramów narkotyków, twierdząc, że ma je na własny użytek.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.