Śpieszył się na zakupy. Stracił prawo jazdy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śpieszył się na zakupy. Stracił prawo jazdy

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 400 złotych mandatu i 10 punktów karnych to konsekwencje pośpiechu na zakupy 21-letniego kierowcy fiata. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w Ełku, kiedy w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 61km/h.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci z Ełku zatrzymali dziś (13.09.2017r.) do kontroli 21-latka, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 61 km/h. Kierowca fiata za popełnine wykroczenie został także ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Na jego konto trafi także 10 punktów karnych.

Apelujemy do młodych kierowców o rozwagę na drodze. Korzystanie z dróg wiąże się z ogromną odpowiedzialności za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ważne jest, aby młodzi kierowcy podchodzili do swoich umiejętności z pokorą i szczególną ostrożnością. Doświadczenie i pewność w prowadzeniu pojazdów zdobywa się po wielu latach poruszania się po drogach.