Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

123 zarzuty za oszustwa internetowe. Usłyszał wyrok - 3 lata pozbawienia wolności

3 lata pozbawienia wolności i obowiązek zwrotu pieniędzy pokrzywdzonym – taki wyrok usłyszał 26-latek z Ełku, który dokonywał oszustw internetowych. Mężczyzna na portalach oferował do sprzedaży głównie konsole do gier i telefony. Po otrzymaniu pieniędzy za towar nigdy nie wysyłał go kupującym. Oszukał w ten sposób wiele osób na kwotę blisko 60.000 złotych.

Policjanci z Ełku pod nadzrem miejscowej Prokuratury pracowali nad sprawą oszustw dokonywanych na różnych portalach aukcyjnych. Zebrany w tej prawie materiał dowody został przekazany do miejscowego sądu. W sprawie ustalono, że 26-latek z Ełku wystawiał na aukcjach internetowych różne przedmioty m.in. konsole do gier, telefon, tablety czy zabawki. Po otrzymywaniu pieniędzy nigdy nie wysyłał kupującemu zakupionego towaru, ani nie zwracał pieniędzy. Mężczyzna oszukał w ten sposób osoby z różnych rejonów Polski, a nawet z zagranicy, na kwotę blisko 60.000 złotych. Mężczyzna z tego przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Oszustwa dokonywane były w latach 2015-2017. W tej sprawie 26-latek usłyszał w sumie 123 zarzuty za oszustwa.

Sąd wymierzył mężczyźnie karę trzech lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonym przekazanych przez nich pieniędzy.