Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się, wypił alkohol i zasnął. Został tymczasowo aresztowany

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczeń firmowych i usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. 57-latek wypchnął okno, zniszczył drzwi i dostał się do wnętrza firmy, gdzie wypił butelkę alkoholu. Po wszystkim położył się na skrzynię ze złomem, przykrył się folią i zasnął. Został obudzony przez interweniujących policjantów. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dwa dni temu zostali poinformowani o włamaniu do pomieszczenia biurowo-produkcyjnego. Sprawca po wcześniejszym wypchnięciu małego okna i zniszczeniu drzwi dostał się do wnętrza. Policjanci pojechali we wskazane miejscu, żeby wykonać oględziny i zabezpieczyć ślady. W trakcie wykonywania czynności osoby obecne w pomieszczeniu usłyszały dźwięk szeleszczącej folii na skrzyni ze złomem. Policjanci nie kryli zdziwienia, kiedy po odkryciu folii dostrzegli tam śpiącego mężczyznę. Funkcjonariusze obudzili włamywacza i zatrzymali go w policyjnej celi. Okazało się, że 57-latek włamał się do firmy, na miejscu wypił butelkę alkoholu, przykrył się folią i zasnął.

Policjanci ustalili także, że tej samej nocy mężczyzna usiłował włamać się do sklepu spożywczego, jednak nie zdołał pokonać zabezpieczenia antywłamaniowego.

Policjanci przedstawili 57-latkowi dwa zarzuty - kradzieży z włamaniem do pomieszczenia biurowego i usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Na wniosek miejscowej prokuratury sąd aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.