Trzech mężczyzna odpowie za pobicie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech mężczyzna odpowie za pobicie

Ełccy policjanci zatrzymali trzech młodych mieszkańców miasta podejrzanych o pobicie. Mężczyźni bez wyraźnego powodu bili i kopali pokrzywdzonego, co spowodowało u niego złamanie szczęki i nosa. Twierdzili, że w chwili zdarzenia byli pijani. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśnili sprawę pobicia młodego mieszkańca Ełku. Mężczyzna zgłosił się do policjantów pod koniec sierpnia br. i złożył zawiadomienie o pobiciu sprzed miesiąca. Twierdził, że wówczas nieznani mu mężczyźni zaatakowali go na ełckiej promenadzie i pobili go. W wyniku tego mężczyzna doznał złamania szczęki i nosa. Zwlekał ze zgłoszeniem, ale w końcu namówiony przez znajomą postanowił poprosić policjantów o pomoc w wyjaśnieniu tego zajścia.

Po przyjęciu zawiadomienia, mimo że od popełnienia przestępstwa minął ponad miesiąc, policjanci ustalili okoliczności tego zdarzenia i zebrali informacje pomocne w ustaleniu sprawców. W tej sprawie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty za pobicie. Tłumaczyli swoje zachowanie działaniem alkoholu.

Za pobicie kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.