Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i z rodziną w samochodzie uciekał przed policjantami

37-latek z gminy Prostki, jadąc w stanie nietrzeźwości i z rodziną w samochodzie, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed radiowozem. Po pościgu został zatrzymany w lesie. Okazało się także, że jego samochód nie ma aktualnych badań technicznych, a kierowca nie miał przy sobie żadnych wymaganych dokumentów. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i za niezatrzymanie się do kontroli.

Policjanci z Prostek podczas patrolu zauważyli volkswagena golfa, którego sposób jazdy wzbudził ich zastrzeżenia. Wydali kierowcy sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Jednak kierowca zignorował polecenia, gwałtownie przyspieszył i wjechał do lasu. Gdy po pościgu został zatrzymany, okazało się, że powodem ucieczki był stan w jakim się znajdował. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że przestraszył się konsekwencji kierowania pojazdem po alkoholu i dlatego uciekał. Popełnił w ten sposób kolejne przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli. 37-latek jechał ze swoim 10-letnim synem, siostrzeńcem i żoną. W trakcie kontroli mężczyzna nie miał przy sobie żadnych wymaganych dokumentów Ponadto policjanci ustalili, że samochód którym się nie poruszał nie ma aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Mężczyzna odpowie przed sądem także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.