Pobili i ukradli telefon. Usłyszeli zarzuty - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i ukradli telefon. Usłyszeli zarzuty

Za przestępstwo rozboju odpowie dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych przez ełckich policjantów. Niespełna tydzień temu napastnicy pobili pokrzywdzonego, a potem ukradli mu telefon komórkowy i bluzę o łącznej wartości 1.500 złotych. Prokurator zastosował wobec 17 i 18-latka dozór policyjny.

Od kilku dni policjanci pracowali nad sprawą rozboju. Pokrzywdzony w tej sprawie młody mężczyzna przyjechał na wakacje do Ełku. W nocy w mieście został pobity przez nieznane mu osoby. Z uwagi na doznane obrażenia, wymagał hospitalizacji. Sprawcy ukradli mu także telefon i bluzę o łącznej wartości blisko 1.500 złotych.

Policjanci, wykonując czynności w tej sprawie, dotarli do osób, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Przeanalizowali także  nagrania monitoringu. Sprawdzali wszystkie informacje, które mogły przyczynić się do ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Działania te opierały się także na czynnościach operacyjnych.

W wyniku tych działań policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że wspólnie zaatakowali pokrzywdzonego i uderzali po głowie i ciele, a następnie zabrali mu telefon i bluzę. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy.

17 i 18-latek  usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali objęci dozorem policji. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.