Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez powodu wybił szybę w samochodzie - usłyszał zarzut

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu ełczaninowi. Mężczyzna wybił szybę w zaparkowanym samochodzie. Wkrótce po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów, którzy zwrócili uwagę na jego zakrwawioną rękę. Już usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

W miniony weekend oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał zgłoszenie o wybitej szybie w samochodzie zaparkowanym w okolicach promenady. Kilka minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który poruszał się po mieście z zakrwawioną ręką. Jak się okazało, dłoń została zraniona odłamkami szkła.

Policjanci ustalili, że 37-letni ełczanin wracając z imprezy, w pewnym momencie podszedł do zaparkowanego volkswagena i uderzając dłonią rozbił tylną szybę. Policjanci ustalili właściciela pojazdu. Straty zostały przez niego oszacowane na ponad 3.000 złotych.

Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

37-latek po badaniach lekarskich został osadzony w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczył silnym działaniem alkoholu.

Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.