Dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę

Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego w gminie Stare Juchy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Patrolując swój rejon służbowy dzielnicowi ze Starych Juch dostrzegli ciągnik rolniczy, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Kierowca jechał całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zatrzymaniu ciągnika do kontroli okazało się, że niebezpieczne poruszanie się po drodze wynikało ze stanu, w jakim znajdował się kierowca. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 60-latka ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.