Nietrzeźwy pływał łodzią po jeziorze - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pływał łodzią po jeziorze

Od kilku tygodni wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego na jeziora powiatu ełckiego wypływają policyjne patrole. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą i służą pomocą osobom, które jej potrzebują. Jednym z ważnych elementów ich pracy są kontrole stanu trzeźwości. Wczoraj policjanci zatrzymali 29-latka, który nietrzeźwy pływał łodzią wiosłową po jeziorze Selmęt Wielki.

Policyjni wodniacy pełnią służbę na wodach powiatu ełckiego od początku sezonu letniego. Niemal każdego dnia wypływają policyjnym motorówkami na ełckie jeziora, by czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z okolicznych akwenów.

Podczas wczorajszego patrolu na jeziorze Selmęt Wielki w pobliżu miejscowości Koziki policjanci skontrolowali stan trzeźwości 29-latka, który pływał łodzią wiosłową. Okazało się, że mężczyzna wcześniej pił piwo i wypłynął na jezioro mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ełk został ukarany mandatem karnym. Policjanci zakazali mu dalszego pływania, zholowali łódź do brzegu i przekazali ją trzeźwej osobie.