Wypadek w Prostkach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Prostkach

49-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię, został potrącony przez samochód osobowy. Z licznymi złamaniami trafił do szpitala. W chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.07.2017r.) przed godziną 22.00 w Prostkach przy ul. 1 Maja. Z ustaleń policjantów wynika, że 34-letni kierujący toyotą potrącił pieszego, który znajdował się na jezdni. Mężczyzna wcześniej przechodził pomiędzy barierkami ochronnymi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 49-latek został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala, doznał licznych złamań.

Kierowca był trzeźwy i nie doznał obrażeń podczas zdarzenia.

Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności i przebieg wypadku.

Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność w ruchu drogowym. Tylko wczoraj w powiecie ełckim doszło aż do 9 kolizji. Piesi w trosce o własne bezpieczeństwo powinni zachowywać wyjątkową rozwagę, używać elementów odblaskowych i korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. Tylko wspólne działania wszystkich uczestników ruchu poprawią nasze bezpieczeństwo na drodze.