Kradł perfumy w drogeriach. Został zatrzymany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł perfumy w drogeriach. Został zatrzymany

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież markowych perfum w drogeriach. 31-latek ma na koncie kilka kradzieży, a straty szacowane są na ponad 2.500 złotych. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu policjanci otrzymali kilka  zgłoszeń o kradzieży perfum z różnych drogerii na terenie miasta. Sprawca za każdym razem wybierał markowe produkty i nie płacąc opuszczał sklep. W sumie straty oszacowane zostały na ponad 2.500 złotych.

Wykonując czynności w tej sprawie policjanci m.in. zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków kradzieży. Pozwoliło to na ustalenie, kto dokonuje tych czynów. Okazało się, że mężczyzna za wszelką cenę próbuje uniknąć odpowiedzialności, zmienia miejsce pobytu i ukrywa się przed organami ścigania.

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń ustalili jednak, gdzie może przebywać 31-latek. Mężczyzna nie krył zdumienia na widok funkcjonariuszy.

Za dokonane kradzieże usłyszał zarzuty. Tłumaczył, że kradnie, żeby zarobić na późniejszej sprzedaży produktów. Kodeks karny za  przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.