Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli – był pijany, nie miał uprawnień, jechał motocyklem niedopuszczonym do ruchu

Do policyjnego aresztu trafił 21-latek, który złamał szereg przepisów ruchu drogowego. Poruszając się motocyklem mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed radiowozem. Okazało się, że 21-latek był pijany, nie miał uprawnień do kierowania i jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (02.07.2017r.) w miejscowości Prostki. Policjanci zauważyli kierującego motocyklem, który poruszał się bez tablicy rejestracyjnej i bez lusterek. Kierujący mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed radiowozem. Po drodze kierowca popełnił szereg wykroczeń, m.in. wyprzedzał na przejściu dla pieszych, wyprzedzał na zakrętach i zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze drogi. Po zatrzymaniu motocyklisty okazało się, że jest on pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało o niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, motocykl nie był zarejestrowany i nie miał ubezpieczenia oc.

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz za przestępstwa i wykroczenia, które popełnił odpowie przed sądem.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast według przepisów obowiązujących od czerwca 2017r., za popełnienie przestępstwa, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.