Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów z gminy Stare Juchy

„Pogodny i świadomy senior” to projekt socjalny realizowany w Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Juchach. Dzielnicowy w ramach tych działań spotkał się z seniorami, aby porozmawiać na temat zagrożeń osób starszych, głównie dotyczących oszustw i poruszania się po drogach.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom seniorów Gminny Ośrodek Społeczny w Strych Juchach tworzy i realizuje projekt „Pogodny i świadomy senior”. W działania włączyli się także policjanci. Razem promujemy bezpieczne zachowania w trosce o spokój i harmonię starszych osób. Dzielnicowy ze Starych Juch podczas spotkania poruszał tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przemocą w rodzinie, najczęściej popełnianymi przestępstwami na szkodę osób starszych.

Była to także okazja, żeby seniorzy poznali swojego dzielnicowego i mogli spokojnie z nim porozmawiać. Dzielnicowy, który zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy Bliżej nas”, w sprawach związanych z bezpieczeństwem, dla mieszkańców swojego rejonu ma być osobą pierwszego kontaktu, musi wiedzieć, z jakimi problemami mieszkańcy borykają się najczęściej.

Podczas spotkania promowano także aplikację Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.