Nowe alkomaty przekazane przez suwalski WORD - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe alkomaty przekazane przez suwalski WORD

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach przekazał ełckiej komendzie nowe alkomaty AlcoBlow. Do użytku trafiły trzy urządzenia. Zakup sprzętu jest wynikiem dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach Henryk Grabowski i zastępca Ignacy Jasionowski przekazali trzy alkomaty na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku podinsp. Jarosława Werli i Zastępcy Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Jana Barszcza.

Do zakupu sprzętu doszło dzięki dobrej współpracy ełckiej policji z suwalskim WORD-em.

Pozwoli to na sprawne badanie stanu trzeźwości osób poruszających się po drogach rejonu, co ma skutkować wyeliminowaniem nieodpowiedzialnych nietrzeźwych kierowców.

Urządzenia zakupione zostały ze środków WORD-u, przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w planie na rok 2017. Koszt zakupu alkomatów wyniósł łącznie 3 tys. złotych.

AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jako alkomat często jest używany przez policjantów do wstępnych badań stanu trzeźwości.